Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Raniżowie

Opaski bezpieczeństwa - opieka na odległość

Utworzono dnia 03.01.2023

W ramach Programu  „Korpus Wsparcia Seniorów’ do 13 lutego 2023 r. do godziny 13.00 seniorzy powyżej 65 roku życia z terenu gminy Raniżów mogą zgłaszać chęć skorzystania z tzw. „opieki na odległość”. Chodzi o dostęp do opasek bezpieczeństwa, które będą połączone  z całodobowym centrum monitoringu.

Opaski bezpieczeństwa będą wyposażone w kilka funkcji. Najważniejsza z nich to przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS. Opaski bezpieczeństwa mogą mieć również wbudowany: detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami oraz funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja). W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, umożliwia połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, pielęgniarka, opiekun medyczny), który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on poprosić o interwencje kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów) lub wezwać służby ratunkowe.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 17 2285 506

Szczegółowe informacje można znaleźć w Programie „Korpusu Wsparcia Seniorów” na rok 2023 oraz Informatorze na stronie internetowej MRiPS.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny